Sunday , April 11 2021
Breaking News

2021 ඔස්කා සම්මාන ලැයිස්තුව.

T

වාර්ෂික ඔස්කා සම්මාන නිර්දේශ සහ ජයග්‍රාහක ලැයිස්තුව

2021 ඔස්කාර් (93 වෙනි) සම්මාන උලෙළ මෙවර පැවැත්වෙන්නේ අප්‍රේල් මස 25 වැනිදායි. මේ එහි නිර්දේශයන්  ලැයිස්තුව. එම නිර්දේශිත සිනමාපට සඳහා අප විසින් සිංහල උපසිරසි ලබා දී තිබෙනවා. අප විසින් මෙතෙක් ලබා දී නොමැති සිනමාපට සඳහා උපසිරසි ලබාදීමට ඔබට අවස්ථාව හිමියි. ඒ සඳහා මෙහි ඇති උපදෙස් අනුගමනය කරන්න.

හොඳම සිනමාපටය

The Father
Judas and the Black Messiah – සංජන චමෝද් වික්‍රමරත්න
Mank
Minari
Nomadland
Promising Young Woman – ගයාන් චතුරංග 
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

හොඳම අධ්‍යක්ෂණය

Thomas Vinterberg – Another Round
David Fincher – Mank
Lee Isaac Chung – Minari
Chloé Zhao – Nomadland
Emerald Fennell – Promising Young Woman

හොඳම නළුවා

Riz Ahmed – Sound of Metal
Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
Anthony Hopkins – The Father
Gary Oldman – Mank
Steven Yeun – Minari

හොඳම නිළිය

Viola Davis – Ma Rainey’s Black Bottom
Andra Day – The United States vs. Billie Holiday
Vanessa Kirby – Pieces of a Woman
Frances McDormand – Nomadland
Carey Mulligan – Promising Young Woman

හොඳම සහය නළුවා

Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7
Daniel Kaluuya – Judas and the Black Messiah
Leslie Odom Jr. – One Night in Miami…
Paul Raci – Sound of Metal
LaKeith Stanfield – Judas and the Black Messiah

හොඳම සහය නිළිය

Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm
Glenn Close – Hillbilly Elegy
Olivia Colman – The Father
Amanda Seyfried – Mank
Youn Yuh-jung – Minari

හොඳම ස්වයං තිර රචනය

Judas and the Black Messiah
Minari
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

හොඳම අනුවර්තිත තිර රචනය

Borat Subsequent Moviefilm
The Father
Nomadland
One Night in Miami…
The White Tiger

හොඳම පරිඝණක සජිවිකරණ චිත්‍රපටය

Onward
Over the Moon
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
Soul
Wolfwalkers

හොඳම ඉංග්‍රීසි නොවන විදෙස් සිනමා කෘතිය

Another Round (ඩෙන්මාර්ක්)
Better Days (චීන)
Collective (රොමේනියානු)
The Man Who Sold His Skin (අරාබි)
Quo Vadis, Aida? (බොස්නියානු)

හොඳම වාර්තාමය සිනමාපටය

Collective
Crip Camp
The Mole Agent
My Octopus Teacher
Time

හොඳම කෙටි වාර්තාමය සිනමාපටය

Colette
A Concerto Is a Conversation
Do Not Split
Hunger Ward
A Love Song for Latasha

හොඳම කෙටි චිත්‍රපටය

Feeling Through
The Letter Room
The Present
Two Distant Strangers
White Eye

හොඳම පරිඝණක සජීවිකරණ කෙටි චිත්‍රපටය

Burrow
Genius Loci
If Anything Happens I Love You
Opera
Yes-People

හොඳම කළා අධ්‍යක්ෂණය

The Father
Ma Rainey’s Black Bottom
Mank
News of the World
Tenet

හොඳම සිනමාකරණය

Judas and the Black Messiah
Mank
News of the World
Nomadland
The Trial of the Chicago 7

හොඳම ඇඳුම් නිර්මාණකරණය

Emma.
Ma Rainey’s Black Bottom
Mank
Mulan
Pinocchio

හොඳම වේශ නිරුපණය සහ කොණ්ඩා සැකසීම

Emma.
Hillbilly Elegy
Ma Rainey’s Black Bottom
Mank
Pinocchio

හොඳම ස්වයං නිර්මාණිත සංගීතය සහිත සිනමාපටය

Da 5 Bloods
Mank
Minari
News of the World
Soul

සිනමාපටයක් සඳහා නිර්මාණය වූ හොඳම ගීතය

Fight for You – Judas and the Black Messiah
Hear My Voice – The Trial of the Chicago 7
Husavik – Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Io Sì (Seen) – The Life Ahead
Speak Now – One Night in Miami…

හොඳම ශබ්ධ සහිත චිත්‍රපටය

Greyhound
Mank
News of the World
Soul
Sound of Metal

හොඳම සිනමා සංස්කරණය

The Father
Nomadland
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

හොඳම දෘශ්‍ය ප්‍රයෝග

Love and Monsters
The Midnight Sky
Mulan
The One and Only Ivan
Tenet

No comments

error: Alert: Content is protected !!